Właściwość miejscowa

Właściwością miejscową nazywamy zasięg terytorialny kompetencji komornika. Oznacza to, że każdy komornik działający przy sądzie rejonowym ma własny rewir, do którego sąd może przydzielić również więcej komorników. Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego egzekucja długów prowadzona jest przez komornika właściwego działającego przy sądzie rejonowym, jednak ustawa o komornikach sądowych i egzekucji z dnia 29 sierpnia 1997 r. daje wierzycielowi prawo do wyboru dowolnego komornika w określonych przypadkach. Egzekucje z ruchomości, nieruchomości i ze statków morskich wykonuje komornik działający przy sądzie rejonowym, na którego terenie dana rzecz się znajduje. W ten sam sposób dokonuje się wydania rzeczy oraz opróżnienia pomieszczenia. Z kolei egzekucja wynagrodzenia za pracę, z rachunków bankowych lub innych wierzytelności i praw majątkowych wykonywana jest przez komornika działającego przy sądzie rejonowym, na którego terenie dłużnik mieszka lub przebywa. Wierzyciel ma jednak prawo wybrać dowolnego komornika działającego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej we wszystkich sprawach z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości, gdyż w tych przypadkach jedynym właściwym komornikiem jest komornik działający przy sądzie rejonowym, na którego terenie znajduje się nieruchomość. Komornik właściwy miejscowo nie ma prawa odmówić przyjęcia wniosku o wszczęcie egzekucji, natomiast komornik wybrany do wszczęcia egzekucji poza swoim rewirem może odmówić przyjęcia wniosku.

Poniżej znajdą Państwo spis miejscowości, w których działa komornik, m.in. Luboń, Swarzędz, Czerwonak i Puszczykowo. Na naszej stronie internetowej znajduje się również spis ulic objętych obszarem działań komornika w mieście Poznań. Spis ulic obejmuje również dzielnice Poznań Grunwald i Jeżyce oraz Poznań Stare Miasto które nie znajdują się na terenie właściwości Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda, objęte są działaniem komorników Mieszkańców pozostałych części Poznania i Polski informujemy jednak do korzystania z prawa wyboru komornika spoza rejonu w tych sprawach egzekucyjnych, które na to zezwalają.

Spis poznańskich ulic objętych obszarem działań Komornika Sądowego Przy Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Łukasz Kozieł

Ulica
Agrestowa
Akacjowa
Andrychowska
Antoniego św.
Arctowskiego
Arkońska
Armii Krajowej - osiedle
Aroniowa
Augustowska
Azaliowa
Babicka
Bałtycka
Barana
Baraniaka
Baranowska
Barcińska
Barska
Bartnicza
Będzińska
Berdychowo
Bergera
Białobrzeska
Białostocka
Bielniki
Bielska
Blacharska
Bławatkowa
Bliźniąt
Błońska
Błotna
Bluszczowa
Bnińska
Bobrownicka
Bobrzańska
Bodawska
Bohaterów II Wojny
Światowej - osiedle
Bohaterów Westerplatte
Bohuszewiczówny Marii
Bolesławy
Borecka
Borowikowa
Borówki
Borsucza
Bożeny
Browarna
Bruzdowa
Brzeska
Brzóski Stanisława
Brzoskwiniowa
Brzozowa
Buczka Karola
Bukowa
Burszty Józefa
Bydgoska
Bystra
Bytomska
Bzowa
28 Czerwca 1956 r.
Cedrowa
Chabrowa
Chartowo
Chęcińska
Chemiczna
Chłapowskiego Dezyderego
Chlebowa
Chmielna
Chociebora
Chotomińska
Chrzanowska
Chwiałkowskiego Marcina
Chyżańska
Cieszymira
Cieszyńska
Cisowa
Ćmielowska
Cybińska
Cymsa Pawła
Czajcza
Czarnieckiego Stefana
Czecha - osiedle
Czechosłowacka - do 137 nieparzyste, do 104 parzyste
Czekalskie
Czekanowskiego Jana
Czeremchowa
Czereśniowa
Czernichowska
Czerniejewska
Czerwińskiego Bolesława
Czerwonak
Czesława św.
Czwartaków
Czysta
Dąbrówki
Danuty
Darniowa
Darzyborska
Darzyńska
Daszewicka
Daszyńskiego Ignacego
Dębicka
Dębina - osiedle
Dęblińska
Dębowa
Dereniowa
Dobrepole
Dobrochny
Dobromiły
Dobrowita
Doleńska
Dolina
Dolna Wilda
Domeyki Ignacego
Drawska
Droga Dębińska
Drwali
Dunikowskiego Xawerego
Dworcowa
Dymka
Dziadoszańska
Działoszycka
Dzicza
Dzieci Wrzesińskich
Dziedzicka
Dziekańska
Fabryczna
Falista
Faszynowa
Filarecka
Filipińska
Fiołkowa
Folwarczna
Forteczna
Franowo
Gabszewicza Aleksandra
Garaszewo
Garczyńskiego Józefa
Gardowska
Gąsawska
Gdańska
Gdyńska
Gładka
Głęboka
Glebowa
Gliwicka
Głazowa - od 2 do 46 parzyste, od 41 do 47 nieparzyste
Głogowa
Główieniec
Główna
Głuszyna
Gminna
Gniewka
Gnieźnieńska
Goleszowska
Gołężycka
Gołuchowska
Goplańska
Gorlicka
Gostyńska - od 52 do końca parzyste, od 51 do końca nieparzyste
Górecka - od 112 do 170
Górna Wilda
Górska
Gorzysława
Gościnna
Gosienieckiego Wiktora
Gospodarska
Grabowa
Grodnicka
Gronostajowa
Gruszkowa
Grześkiewicza Adama
Grzybowa
Haliny
Harcerska
Helska
Hetmańska - od 96 do końca parzyste, od 87 do końca nieparzyste
Hrubieszowska
Hutnicza
Iłowska
Iłżańska
Inflancka
Inowrocławska
Jabłonkowska
Jacka św.
Jagiellońskie osiedle
Jagodowa
Jana Pawła II
Janikowska
Janiszewskiego Józefa
Janowska
Jaraczewska
Jaromińska
Jaromira
Jarosławska
Jarzębowa
Jaśminowa
Jaworowa
Jędrzejowska
Jerzego św.
Jesionowa
Jeżynowa
Jodłowa
Kalinowa
Kaliska
Kamienna
Kamieńska
Kasztanowa
Katowicka
Kcyńska
Kępa
Kępińska
Kiedacza Zbigniewa
Kielecka
Kilińskiego Jana
Kingi św.
Klenowska
Klimontowska
Klonowa
Kłońska
Kluczborska
Kobylepole
Kobylińska
Kocha Roberta
Kolberga Oskara
Kołłątaja Hugona
Kołodzieja
Kolska
Komandoria
Konarowa
Konarskiego Stanisława
Konińska
Konwaliowa
Koprzywnicka
Kopylnik
Koralowa
Korbielowska
Korczaka Janusza
Korczyńska
Korfantego Wojciecha
Kórnicka
Koronkarska
Koronowska
Korzenna
Kosiarzy
Kosińskiego Antoniego
Kostrzyńska
Kotarbińskiego Tadeusza
Kotlarska
Kotlińska
Kotwicza Władysława
Kozaka Romana
Kozienicka
Koziorożca
Koźmińska
Krańcowa
Krasickiego Ignacego
Krośniewicka
Krótka
Krotoszyńska
Kruszwicka
Krzesiny
Krzywickiego Ludwika
Krzywoustego Bolesława
Krzyżowa
Książęca
Ku Dębinie
Kunickiego Stanisława
Kurlandzka
Kutnowska
Kwiatkowskiego
Eugeniusza
Kwiryny
Lachowicka
Langiewicza Mariana
Laskowa
Lecha - osiedle
Łęczycka
Lelewela Joachima
Leska
Leśna
Leśników
Leszczyńska - od 15 do 55 nieparzyste, od 57 do 189 wszystkie
Leszka
Letnia
Leżajska
Lidzka
Limbowa
Lipnicka
Lipowa
Lipowy - plac
Lisia
Lubartowska
Lubelska
Lubońska
Lubrańskiego Jana
Lubuszańska
Ludmiły
Ludosławy
Ludygi-Laskowskiego Jana
Lumumby Patricea
Lwa
Łabiszyńska
Łacina
Łanowa
Łaskarza Andrzeja
Łomżyńska
Łopawska
Łosiowa
Łowicka
Łozowa
Łuczkowska
Łucznicza
Ługańska
Łysogórska
Madalińskiego Antoniego
Magazynowa
Majakowskiego
Włodzimierza
Makoszowska
Makowa
Małachowskiego Stanisława
Malinowa
Malinowskiego Bronisława
Mariacka
Marklowicka
Masztowa
Maya Romana
Michała św.
Michałowo
Miechowska
Mielecka
Mielęckiego Kazimierza
Milczańska
Milicka
Miłosławska
Miłowita
Minikowo
Mińska
Modlińska
Modrakowa
Modrzewiowa
Mogileńska
Morelowa
Morwowa
Morzyczańska
Mścibora
Nad Krzesinką
Nad Łężynką
Na Dołku
Nadolnik
Nad Pokrzywką
Nad Spławką
Nakielska
Na Miasteczku
Na Uboczu
Niedbalskiego Stanisława
Niedziałkowskiego
Mieczysława
Nieszawska
Niżańska
Nizinna
Nowaka Alojzego
Nowakowskiego Stanisława
Nowe Zagórze
Nowogrodzka
Nowosądecka
Nowotarska
Obodrzycka
Obrzyca
Ochota
Okólna
Okopowa
Okrzei Stefana
Okulickiego Leopolda
Olchowa
Olimpijska
Oliwkowa
Olkuska
Opatowska
Opoczyńska
Opolska
Orła Białego - osiedle
Orląt
Orzechowa
Osinowa
Ossowskiego Michała
Ostrówek
Ostrowska
Ostrów Tumski
Oświecenia - osiedle
Oświęcimska
Otwocka
Owocowa
Ożarowska
Pabianicka
Pamiątkowa
Panny
Panny Marii
Partyzancka
Pawia
Piastowska
Piastowskie - osiedle
Pietrusińskiego Jana
Pilska
Piłsudskiego Józefa
Pińczowska
Pionierska
Piotrowo
Piotrowska
Piwna
Platanowa
Plater Emilii
Pleszewska
Płocka
Plonowa
Pobiedziska
Pochyła
Podbórska
Podjaryszki
Podleśna
Podmiejska
Podmokła
Pokrzywno
Polan osiedle
Połaniecka
Polanka
Południowa
Poniecka
Poplińskich
Poprzeczna
Porzeczkowa
Posadzego Ignacego
Powidzka
Powstańcza
Powstań Narodowych -osiedle
Poziomkowa
Poznańskie Sady
Prądzyńskiego Ignacego
Pruszkowska
Prużańska
Prymasa Augusta Hlonda
Prząśniczki
Przedborska
Przedpole
Przełęcz - od 36 do końca parzyste, wszystkie nieparzyste
Przełom
Przemyska
Przemysława - osiedle
Przemysłowa
Przeskok
Przybylskiego Józefa
Przy Dolinie
Przystań
Pstrowskiego Wincentego
Puławska
Pułtuska
Pusta
Pużaka Kazimierza
Pyrzyczańska
Racjonalizatorów
Radomska
Radowita
Radziejowska
Radziwoja
Raka
Rakietowa
Ranowska
Rataje
Rawicka - od 41 do końca nieparzyste, od 44 do końca parzyste
Reczeńska
Rejewskiego Mariana
Reknicka
Robocza
Rocha św.
Rodawska
Rogowska
Rolna
Ropczycka
Roślinna
Równa
Różana
Rozewska
Rozmarynowa
Rozwadowska
Różyckiego Jerzego
Rudzka
Rugijska
Rusa - osiedle
Ryb
Rydzowa
Rydzyńska
Rymanowska
Rymera Józefa
Rysia
Rzeczna
Rzeczypospolitej - osiedle
Rzewuskiego Wacława
Sabiny
Salicka
Samotna
Sandomierska
Sanocka
Saperska
Sarbinowska
Sarnia
Sędziwoja
Sempołowskiej Stefanii
Sępia
Serafitek
Serdeczna
Sierpowa
Siewierska
Sikorskiego Władysława
Silniki
Skawińska
Skibowa
Skłodowskiej-Curie Marii - plac
Skoczowska
Skorpiona
Skromna
Skrzydlata
Sławomira
Słonimska
Słupecka
Smołdzinowska
Smolna
Snopowa
Sobiesława
Sobolowa
Solecka
Sośnicka
Sosnowa
Sowia
Sowice
Spadzista
Spichrzowa
Spławie
Sportowa
Stalowa
Starachowicka
Stare Żegrze - osiedle
Starkowska
Starołęcka
Staszowska
Stefańskiego Walentego
Stewnicka
Stobrawska
Strzałkowska
Strzelca
Strzeleckiego Pawła
Strzyżowska
Studzienna
Styczyńskiego Wincentego
Sucha
Sucharskiego Henryka
Sulechowska
Sułkowicka
Swantibora
Swarzędzka
Sypniewo
Syrenia
Szamocińska
Szczepana św.
Szczepankowo
Szenwalda Lucjana
Szolca-Rogozińskiego
Stefana
Szopienicka
Szpaków
Szubińska
Szwajcarska
Szwedzka
Szydłowiecka
Ślężańska
Śliska
Śliwkowa
Śmiełowska
Śmigi
Średnia
Średzka
Śródecki - rynek
Śródka
Świątniczki
Światopełka
Święciańska
Świerkowa
Świętej Trójcy
Świętochny
Świętojańska
Świętowidzka
Tarninowa
Tarnobrzeska
Tarnowska
Terespolska
Ternicka
Tokarska
Tomaszowska
Tomickiego Piotra
Topolowa
Torowa
Toruńska
Trąmpczyńskiego
Wojciecha
Traugutta Romualda
Treblińska
Truskawkowa
Trzemeszeńska
Tyca Teodora
Tyczyńska
Tysiąclecia - osiedle
Ułaszyna Henryka
Umińskiego Jana
Unii Lubelskiej
Unisława
Uprawna
Urwista
Ustrońska
Ustrzycka
Uznamska
Vetulaniego Tadeusza
Wadowicka
Wagi
Wagrowska
Wandy
Warecka
Warowna
Warpińska
Warszawska
Wczasowa
Wiankowa
Wiatraczna
Wiązowa
Widawska
Wiejska
Wielichowska
Wieluńska
Wieprawska
Wierzbięcice
Wiesławy
Wiewiórcza
Wieżowa
Więzowska
Wiklinowa
Wilcza
Wildecki - rynek
Wincentego św.
Winiarskiego Bohdana
Wioślarska
Wiślicka
Wiśniowa
Witaszka Franciszka
Witkowska
Witosława
Władymira
Włoszakowicka
Wodnika
Wojkiewicza Jana
Wolbromska
Wołkowyska
Worcella Stanisława
Wrzesińska
Wrzosowa
Wschodni - rynek
Wspólna
Wujka Jakuba
Wybickiego Józefa
Wybieg
Wygon
Wyszyńskiego Prymasa
Stefana
Zabrzańska
Za Cybiną
Zagórze
Zajęcza
Zambrowska
Zamenhofa Ludwika
Zamojska
Zamoyskiego Władysława
Zaniemyska
Zawady
Zawiertowska
Zbyłowita
Zbyszka
Zdrojowa
Zdunowska
Zdzisławy
Zemborzycka
Zieleńska
Zieliniec
Ziemowita
Zmartwychwstańców
Zodiakowa
Źlebowa
Żbikowa
Żeglarska
Żelazna
Żerkowska
Żorska
Żupańskiego Jana
Żurawinowa
Żygalskiego Henryka
Żywiecka
Żyzna

Spis miejscowości objętych obszarem działań Komornika Sądowego Przy Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Łukasz Kozieł

CZERWONAK
Annowo
Bolechowo
Bolechowo-osiedle
Bolechówko
Dębogóra
Kicin
Kliny
Koziegłowy
Ludwikowo
Mielno
Miękowo
Owińska
Potasze
Promnice
Szlachęcin

LUBOŃ
Luboń

SWARZĘDZ
Bogucin Garby
Gortatowo
Gruszczyn
Janikowo
Jasin
Karłowice
Katarzynki
Kobylnica
Kruszewnia
Łowęcin
Paczkowo
Puszczykowo – Zaborze
Rabowice
Sarbinowo
Sokolniki Gwiazdowskie
Uzarzewo
Wierzenica
Zalasewo

PUSZCZYKOWO
Puszczykowo
Puszczykowo Stare
Puszczykówko
Niwka